Kanały radiowe – każdy coś znajdzie

Można wyróżnić kilkanaście a możne i nawet kilkadziesiąt kanałów radiowych. Jedne z najpopularniejszych to: radio zet, eska, radio 90, radio rmf fm, radio em, radio Maryja, radio planeta, jedynka dwójka, trójka i wiele innych. Podobno pierwsze radio internetowe powstało w roku 1993. To już 18 lat istnieje radio w internecie, jak to szybko zleciało, niby tak dawno a nadal jest tak bardzo popularne. Jest również popularne radio gadu gadu- komunikator gadu gadu posiada chyba każdy, kto ma internet, pewnie niejeden z użytkowników internetu słuchał niejednokrotnie radia w komunikatorze gg.

Zdjęcie znalezione na stronie Centralparkursynow.pl
Zdjęcie znalezione na stronie Centralparkursynow.pl

Radio internetowe przeważnie włącza się za pomocą programów muzycznych takich jak: winamp, WNP lub real Player. Zalecane jest by wcześniej zaopatrzyć się w jeden z w/w programów- można je łatwo i szybko ściągnąć z Internetu, a przydadzą się również w przyszłości do słuchania MP3. Słuchanie muzyki przez internet jest również fajne jak słuchanie muzyki przez zwykłe radio- z tym, że można sobie oprócz głośników wziąć na uszy słuchawki.

Jedno przemyślenie nt. „Kanały radiowe – każdy coś znajdzie


  1. Szkoda, że Winamp nie jest już rozwijany. Był to bardzo fajny program. Z radia internetowego to słucham ostatnio Radio Śląskie Hit Mix. Bardzo fajnie prowadzą. Muzyka dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *